1. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje. To wyjątkowa okazja do nawrócenia, odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni naszej wiary i słuchanie Bożego Słowa.
    Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego.
    Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach i jest w naszym parafialnym Słowie.

2. Dzisiaj na godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. O godz. 16.00 Msza Św. wieczorna.

3. W poniedziałek na godz. 19.15 zapraszamy młodzież III klas gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. Również w poniedziałek o godz. 10.00 spotkanie mają mamy z dziećmi.

5. We wtorek o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie Klubu „Seniora 50+”.

6. W czwartek o godz. 16.00 Msza Św. szkolna dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz I i II klasy gimnazjum.

7. W czwartek także na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

8. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, natomiast o godz. 17.15 i o 20.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych.

9. Również w piątek po Mszy Św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakr. do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty.

10. Na godz. 19.00 w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie do domu parafialnego.

11. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada 25 rocznica powstania naszej Diecezji Gliwickiej. Na godz. 10.30 zapraszamy do katedry na uroczystą Mszę Św. z tej okazji i rozpoczęcie Synodu Diecezjalnego.
    Jest to też Dzień Świętości Życia. Zapraszamy wszystkie mamy w stanie błogosławionym na godz. 18.00 na Mszę Św. w ich intencji oraz specjalne błogosławieństwo.
    Zachęcamy też do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.
    W sobotę i niedzielę po każdej Mszy Św. będzie można wziąć deklarację i specjalną modlitwę.

12. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00.

13. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

14. W sobotę 08 kwietnia odbędą się w naszej parafii weekendowe nauki przedmałżeńskie. Narzeczonych prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej.
    Natomiast dzień skupienia dla narzeczonych będzie w sobotę 01 kwietnia o godz. 10.00.

15. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać kartki świąteczne, świece i ozdoby wielkanocne w domku na placu przed kościołem.

16. Przypominamy, że Istnieje możliwość odpisania 1% podatku na naszą parafię. Numer KRS to 0000283966, cel szczegółowy 1%: "parafia MBNP". Mogą to też zrobić emeryci, których rozliczył ZUS. Wystarczy złożyć PIT 37.

17. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.

Elżbieta Szyszka z Pyskowic
Paweł Pinkowicz z Pyskowic