OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.12.2021 – 10.12.2023 r.

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
    Adwent jest czasem oczekiwania na Boga, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu bo świat próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne.
    Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Bogiem, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

2. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory adwentowe.
    O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

3. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Św. Roratnia. Roraty będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.30. Roraty dla dorosłych i starszej młodzieży oraz tych, którzy nie mogą przyjść na godz. 18.00 będą w piątki o godz. 20.00.

4. W każdy piątek adwentu będą roraty dla młodzieży, co tydzień w innej parafii Pyskowic. Pierwsze odbędą się w parafii Nawrócenia Św. Pawła o godz. 19.15.

5. Dzisiaj również zapraszamy na parafialny Kiermasz Adwentowy.
    Jak co roku w czasie kiermaszu będzie można się zaopatrzyć w lampiony adwentowe, wieńce i stroiki adwentowe, kartki świąteczne, świece wigilijne, opłatki oraz różnego rodzaju przysmaki i smakołyki.
    Będą również cegiełki z niespodziankami, występy i Mikołaj dla dzieci. Kiermasz rozpocznie się o godz. 16.00. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości na wspólne świętowanie Adwentu.

6. We wtorek w domu parafialnym odbędzie się spotkaniu „Klubu Seniora 50+”.

7. W środę o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędą się spotkanie I klas – grupa pierwsza i II klasy szkoły średniej przygotowującej się do Bierzmowania.

8. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji. Serdecznie zapraszamy.

9. W piątek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do sakramentu pokuty.
    Na godz. 20.00 zapraszamy na Roraty.

10. W przyszłą Niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym odbędzie spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych.

11. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Natomiast w przyszła niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

13. Zapraszamy jak co roku do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Zbiórka będzie trwała do 23 grudnia. Można zabrać bombkę z choinki, przygotować podarek i zostawić pod choinką. Szczegóły akcji są w naszym parafialnym „Słowie”.

14. Bardzo serdecznie dziękujemy panom za pomoc przy parafii, Paniom za troskę o naszą świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
    Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.