Caritas w Parafii

Zarówno na szczeblu diecezjalnym jak i parafialnym każdy może pomóc włączając się w prace Caritas poprzez:

• darowizny rzeczowe
  • odpisując 1% podatku dochodowego na Caritas Diecezji Gliwickiej
  • dokonując wpłaty na konto Caritas parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
  • włączając się w prace Caritasu poprzez bycie jego wolontariuszem

Nasz Caritas wspiera działalność parafialnej Świetlicy Spocjoterapeutycznej, wspomaga ludzi potrzebujących poprzez m.in. zakup leków, opału, wydawanie żywności. Caritas codziennie dostarcza do szkoły drożdżówki, które wydawane są dzieciom. W czasie wakacji, ferii zimowych organizuje wycieczki dla dzieci i młodzieży.
W ramach swojej działalności Caritas organizuje zabawy sylwestrowe, prowadzi sprzedaż zniczy, wykonuje stroiki oraz palmy. W ten sposób Caritas pozyskuje środki na swoją działalność.
Każdego kto pragnie zaangażować się w działania i zostać wolontariuszem zapraszamy do współpracy.

Caritas Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
ul. Oświęcimska 2
Pyskowice
Czwartek (co drugi) od godziny 16.00 – 18.00

Nr konta:
Getin Noble Bank SA
85 1560 1081 2124 2657 3227 0001

Ofiarowana pomoc na pewno wleje ufność w serca ludzi dotkniętych nieszczęściami, doda im otuchy i wiary.