OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.03.2018 – 25.03.2018 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na godz. 15.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali. O godz. 16.00 Msza Św. wieczorna.

2. W poniedziałek godz. 19.00 spotkanie III klas gimnazjum w ramach przygotowania do sakr. Bierzmowania.

3. W poniedziałek także o godz. 10.00 w domu parafialnym spotkanie mają mamy z dziećmi. Zapraszamy.

4. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie „Klubu Seniora 50+”.

5. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

6. W czwartek o godz. 16.00 Msza Św. szkolna dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum.

7. Po Mszy Św. wieczornej w czwartek zapraszamy na „ Źródła Wiary”.

8. W piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc ulicami naszej parafii. W tym roku przejdziemy ulicami: Szczęść Bożę, Czeremchy, Klonową, Orzechową, Jesionową, Jaworową, Klonową i zakończymy przy krzyżu misyjnym. Zabierzmy ze sobą świece.

9. W tym tygodniu nie będzie spotkania dla młodzieży. Młodzież zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.

10. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian będą w Wielki Piątek 30 marca od godz. 11.00. Proszę ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Jak co roku nasz parafialny Caritas w piątek, sobotę i niedzielę będzie rozprowadzał palmy. Palmy poświęcimy podczas każdej Mszy Świętej.

12. W niedzielę Palmową o godz. 14.30 w katedrze gliwickiej odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży. Wyjazd młodzieży z naszej parafii o godz. 13.15 z przed plebani. Zapisywać się można w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

13. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00

14. W domku przed kościołem można się zaopatrywać w kartki i ozdoby świąteczne.

15. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

16. Nasza Parafia organizuje wakacyjny wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży od 11 do 20 roku życia, do Kotliny Kłodzkiej w dniach od 16 do 22 lipca 2018r. Koszt 660 zł. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

17. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę o świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.

18. Za tydzień 25 marca obchodzić będziemy w Kościele Dzień Świętości Życia, ustanowiony przez Episkopat w 1998 roku jako odpowiedź na wezwanie św. Jana Pawła II, o świętość i ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jest on obchodzony w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, czyli 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Święto to zachęca do refleksji nad wielkimi darami, jakimi zostaliśmy obdarzeni: życiem i rodziną, która dla każdego człowieka jest najważniejszym środowiskiem. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci poczętych i ich bliskich, a także podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.