OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.03.2018 – 01.04.2018 r.

1. Dzisiaj o 15.15 Gorzkie Żale. O 16.00 Msza św. wieczorna.

2. Dzisiaj także o godz. 13.15 wyjazd młodzieży do Gliwic na spotkanie w Katedrze Gliwickiej.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie III klas gimnazjum oraz ich rodziców.

4. W środę po Mszy Św. nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb.

5. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 22.00 w czasie adoracji odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wielka Sobota – godz. 15.00, Niedziela i poniedziałek wielkanocny godz. 15.15. We wtorek po Mszy porannej, a od środy do piątku o godz. 17.30.

6. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Dzisiaj przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

WIELKI CZWARTEK

O godz. 9.30 w Katedrze Gliwickiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Krzyżma z udziałem duchowieństwa i służby liturgicznej naszej diecezji. W czasie tej Mszy św. Ks. Biskup poświęci oleje, które są używane do udzielania Sakramentów Chrztu św., Bierzmowania i Chorych.

Dzieci mają swoją Mszę św. o godz. 16.00.

Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy obchód Świąt Wielkanocnych. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu, jak też w Wielką Sobotę Kościół według tradycji nie sprawuje Sakramentów i nie odprawia Mszy św.

Na godz. 8.30 zapraszamy na ciemną jutrznię –liturgiczną modlitwę Kościoła.
Od godz. 11.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian.
O godz. 17.15 Droga Krzyżowa.

Uroczystą liturgię ku czci Męki Pańskiej odprawimy o godz. 18.00.
Po obrzędach adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie będzie trwała całą noc.
Z tyłu kościoła jest wystawiony zeszyt do którego można się wpisywać o której godzinie chcemy adorować.
O godz. 21.00 adoracja dla młodzieży, w czasie której rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
Dzieci mają swoją liturgię ku czci Męki Pańskiej o godz. 15.00.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Zaleca się również zachowanie postu jakościowego do Wigilii Paschalnej. Za pobożny udział w adoracji i za ucałowanie krzyża podczas liturgii wielkopiątkowej można uzyskać odpust zupełny. W Wielki piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Ofiary składane w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA

Kościół w tym dniu skupia swoją uwagę przy Grobie Pańskim, rozważając Jego Mękę i Śmierć.

Na godz. 8.30 zapraszamy na ciemną jutrznię – modlitwę liturgiczną Kościoła.
Do godz. 18.45 będzie adoracja Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie.
Plan adoracji jest w naszym parafialnym Słowie.
O godz. 19.00 uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej.
Na tę uroczystość przynosimy ze sobą świece.

Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny będzie o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.
Jest pięknym zwyczajem, że ludzie, przychodząc święcić pokarmy, dzielą się z potrzebującymi.
Dlatego tradycyjnie przed kościołem młodzież będzie zbierała dary i ofiary dla ludzi będących w potrzebie z naszej parafii.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

O godz. 7.00 uroczysta procesja rezurekcyjna i Msza św. w intencji Parafian oraz żyjących i zmarłych budowniczych naszego kościoła.
Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.30, 11.00 i 16.00.
O godz. 15.15 uroczyste Nieszpory Wielkanocne.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O 15.15. nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii, która pomoże nam głębiej przeżyć Święta Paschalne.

Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pomoc przy kościele. Paniom dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na święta, za prowadzenie świetlicy dla dzieci, za składane dary i ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
Wszystkim Parafianom dziękuję za modlitwy, ofiary, za każdą pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać.