OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.10.2021 – 07.11.2021 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
    O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
    Msze Św. będą tak jak w niedzielę o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 16.00.   O godz. 14.30 na cmentarzu Św. Stanisława odbędzie się nabożeństwo za zmarłych. Natomiast w Kościele Św. Mikołaja i Nawrócenia Św. Pawła o 14.30 będzie nabożeństwo za zmarłych i procesje na cmentarze.

3. Młodzież zapraszamy w Uroczystość Wszystkich Świętych na godz.19.00 na różaniec na cmentarzu Św. Stanisława.

4. We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
    Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00; 16.00 i 18.00.

5. Od wtorku zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec za zmarłych polecanych w zaleckach. Zalecki można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. Odpusty za zmarłych: Wierni, którzy w miesiącu listopadzie nawiedzą kościół, kaplicę lub cmentarz mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić: Ojcze nasz…, Wierzę… oraz wypełnić następujące warunki: spowiedź, Komunia Św., oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

7. W Uroczystość Wszystkich Świętych na pyskowickich cmentarzach jak co roku przeprowadzona będzie kwesta na rzecz naszego Domowego Hospicjum. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

8. W środę po Mszy Św. Nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

9. W czwartek na godz. 16.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na Mszę Świętą szkolną.

10. O godz. 19.00 w czwartek spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

11. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. z okazji pierwszego piątku miesiąca oraz w sobotę na godz. 7.30 na Mszę Św. i nabożeństwo pierwszej soboty.

12. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty. Na godz. 20.00 zapraszamy na różaniec o ustanie epidemii.

13. W sobotę, 13 listopada, wraz z Parafią Nawrócenia Św. Pawła organizujemy wyjazd do kina na film: „Fatima”. Film będzie wyświetlony w Multikinie, w Zabrzu o godz. 13.00. Koszt biletu grupowego to 12 zł. Dojazd indywidualny. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy,10 listopada.

14. W niedzielę 14 listopada w naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość Św. Marcina. Na godz. 17.00 zapraszamy parafian oraz wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, z lampionami do kościoła, skąd wyruszymy wraz ze Św. Marcinem w uroczystej procesji ulicami: ks. Jana Chrząszcza, Sikorskiego i Kolejową na plac przed kościołem, gdzie będą rogale Św. Marcina i gorąca czekolada.

15. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św. i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

16. Caritas naszej parafii rozprowadza stroiki na groby. Zachęcamy do zakupu.

17. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

18. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za troskę o naszą świątynię, prowadzenie świetlicy dla dzieci, za wszystkie dary i ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
    Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro i życzymy błogosławionego tygodnia.