OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.12.2021 – 26.12.2021 r.

1. Dzisiaj czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę.

2. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory adwentowe.
    O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

3. Zapraszamy bardzo serdecznie na RORATY na godz. 18.00.

4. We wtorek o godz. 17.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie „Klubu Seniora 50+”.

5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

6. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, odczytajmy Ewangelię   o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku.
    Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych.
    Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych.

7. W tym duchu zapraszamy wszystkich na Pasterkę.
    Pasterka dla dzieci będzie w wigilię o godz. 16.00. Pasterka dla Dorosłych będzie o godz. 24.00.
    Msze Św. w pierwsze i drugie święto jak w każdą niedzielę. W pierwsze święto nie będzie Mszy Św. o 7.00 rano.
    W pierwsze Święto zapraszamy na 15.15 na nabożeństwo kolędowe.
    W drugi dzień Świąt nabożeństwa nie będzie.

8. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili ciszy i adoracji Bożego żłóbka.
    Dopiero wtedy przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia.

9. W przyszłą niedzielę, jest to drugi dzień Świąt, obchodzić będziemy Uroczystość Św. Rodziny.
    Z tej racji opuszcza się liturgiczny obchód święto św. Szczepana.
    W czasie każdej Mszy Św. modlić się będziemy o świętość naszych rodzin.

10. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. Plan spowiedzi jest w naszym parafialnym Słowie,  w gablotce i na stronie internetowej.

11. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w czwartek od godz. 11.00. Proszę ich zgłosić w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

12. Kancelaria parafialna w ty tygodniu będzie nieczynna.

13. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele. Jeżeli ktoś zapomni, to z tyłu kościoła są wyłożone i można z nich skorzystać. Od 20 grudnia obowiązuje w kościołach limit 30% obłożenia budynku. W naszym kościele jest to 150 osób. Nie wlicza się do tego osób zaszczepionych.

14. W dzisiejszą niedzielę w domku przed kościołem można jeszcze nabyć świece wigilijne, opłatki, sianko na stół wigilijny.

15. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Kolekta z Pasterki natomiast przeznaczona jest na Fundusz ochrony życia. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

16. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za pracę przy kościele w tym tygodniu. Paniom za troskę  o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać.
    Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.