OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.01.2022 – 09.01.2022 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
    O godz.16.00 Msza Św. wieczorna.

2. W środę po Mszę Św. nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek 06 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
    Msze Św. w tym dniu jak w niedzielę o godz. 8.00, 9,30, 11.00, 12.15 i o 16.00.

4. W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w Orszaku Trzech Króli.
    Wyruszymy w uroczystej procesji sprzed naszego kościoła o godz. 14.00 i przejdziemy na pyskowicki rynek, gdzie spotkamy się z parafiami Św. Mikołaja i Nawrócenia Św. Pawła. Głównym momentem tego orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie na pyskowickim Rynku. Kolorem dla naszej parafii jest kolor niebieski.
    Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w tym orszaku i do wspólnego kolędowania.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.
    W piątek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Św. z okazji pierwszego piątku miesiąca oraz w sobotę na godz. 7.30 na Mszę Św. i nabożeństwo pierwszej soboty.

6. W piątek po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
    W tym czasie okazja do Sakr. Pokuty. Na godz. 20.00 zapraszamy na różaniec o ustanie epidemii.

7. W piątek również zapraszamy młodzież na spotkanie na godz. 19.00.

8. Od nowego roku nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Natomiast pozostałe Msze Św. będą bez zmian.

9. Od poniedziałku 03 stycznia rozpoczynamy kolędę. Kolęda będzie wyglądała tak jak w ubiegłym roku. Będziemy zapraszać ulicami na godz. 18.00 do kościoła na Mszę Św., którą odprawimy w Waszej intencji. Podczas tej Mszy Św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa każdej rodzinie.  Każda rodzina otrzyma też formułę błogosławieństwa domu lub mieszkania przez głowę rodziny.  Jest w niej zapalenie świecy, czytanie Pisma Św., modlitwa wiernych i znak krzyża ręką zanurzoną w wodzie święconej i błogosławieństwo. Będzie też węgielek i mirra oraz kreda. Będzie też można złożyć ofiarę na dokończenie naszej kaplicy pogrzebowej.

10. Okazja do sakramentu pokuty w tygodniu codziennie przed Mszą Św., i w sobotę od godz. 17.00.

11. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele. Jeżeli ktoś zapomni, to z tyłu kościoła są wyłożone i można z nich skorzystać. Od 20 grudnia obowiązuje w kościołach limit 30% obłożenia budynku. W naszym kościele jest to 150 osób. Nie wlicza się do tego osób zaszczepionych.

12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast w uroczystość Trzech Króli kolekta przeznaczona jest na misje. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

13. Bardzo serdecznie dziękuję paniom za troskę o świątynię i prowadzenie świetlicy dla dzieci.
    Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim Parafianom dziękujemy za modlitwy, ofiary, za każde dobro. Serdeczne Bóg zapłać.